Організація навчальних занять удома

 

 

Стіл‚ за яким працює дитина‚ має бути правильно розміщений відповідно до вікна. Світло повинно падати зліва. Паралельно до вікна стіл ставити на можна: природне світло‚ що б’є прямо у вічі‚ засліплює. Вікно не треба занавішувати, ставити на підвіконня високі квіти: і те‚ й інше затримує світло. Восени і взимку слід вмикати електричне світло. Необхідно мати настільну лампу. Її світло має падати зліва‚ абажур — давати рівномірне освітлення.

Режим дня надзвичайно важливий для учнів. Якщо не налагоджене правильне чергування різних видів діяльності, якщо тривалість нічного сну недостатня, якщо мало часу відводиться для відпочинку — нервова система швидко виснажується.

 

Правильно діють ті батьки‚ які з самого початку дають дитині зрозуміти‚ що уроки — це серйозна справа. Звичка добросовісно виконувати домашні завдання має стати другою натурою підростаючої людини.

Можна разом із дитиною скласти пам’ятку, в якій у стислій формі перерахувати все‚ що необхідно зробити, перш ніж відкрити підручник.

 

Пам’ятка може містити, наприклад, такі пункти:

 

1. Починай робити уроки завжди в той самий час.

2. Провітрюй кімнату за десять хвилин до початку занять.

3. Вимкни радіо‚ телевізор. У кімнаті, де ти працюєш, повинно бути тихо.

4. Витри зі столу пил. Заміни‚ якщо необхідно, брудний аркуш паперу.

5. Перевір, чи на своєму місці настільна лампа (дальній лівий кут).

6. Уточни розклад уроків на завтра. Перевір, чи всі завдання записані в щоденнику.

7. Приготуй письмове приладдя, необхідне для занять.

8. Це приладдя, а також підручники, зошити‚ щоденник поклади на місце,  яке ти завжди відводиш для них на столі.

9. Прибери зі столу все зайве.

10. Прийшов час починати роботу. Помий руки. Сідай зручно на стілець, розстебни комірець сорочки, якщо він передавлює шию. Відкрий підручник.